Garfield

29. října 2008 v 7:47 |  FILMY,SERIÁLY,POHÁDKY,HORORY

Obsah, děj

Garfield - plakát
Garfield, všemi milovaný kocour, nemůže mít život sladší. Zaparkován na pohodlném křesle před televizí pojídá své oblíbené lasagne a komanduje svého nebohého pána Jona. Je prostě pánem vesmíru. Zamilovaný Jon opět - jako již mnohokrát v poslední době - vezme Garfielda ke krásné veterinářce Lize Wilsonové. Ta jako vždy konstatuje, že Garfieldovi vůbec nic nechybí, "je to prostě jen spokojená tlustá kočka". Jon od ní tentokrát dostane živé ocasem vrtící stvoření, které Garfield ve svém životě rozhodně nepostrádal. "Garfielde, seznam se s Odie. Že je to roztomilý pes?" Vtipný kocour zůstane poprvé ve svých devíti životech beze slova.


Rozhodne se tedy situaci řešit po svém: vyžene Odie do velkoměsta, kde pes mizí v ďábelských spárech místní celebrity Happyho Chapmana. Řekli byste, že se Garfield bude radovat. Ale když si i přes svou sebelásku uvědomí, co vše způsobil, jde do sebe. Rozloučí se se sladkou zahálkou a vrhne se do akce. Vyrazí na neuvěřitelnou misi: zachránit Odie! Toto dobrodružství spojí Jona a Liz stejně tak jako Garfieldovy kočičí kamarády Nermala a Arlene. Ale - co je nejdůležitější - dá dohromady Garfielda s Odie, která - ačkoli by to vybíravý kocour nikdy nepřiznal - je opravdu jeho nejlepší kamarádka.


260 milionů čtenářů 2.600 deníků po celém světě se denně směje nad Garfieldovými hláškami, jako "byl bych radši, kdyby rána začínala později" nebo "raději bych se rochnil jako prase, než abych pracoval". Nyní se Garfield proslavuje jako hvězda v počítačově animovaném akčním filmu, jenž u nás bude uveden v dabované verzi.

Po důkladném prozkoumání čarodějnictví a magie k přípravě svého příběhu, se Constance - často zvaná Connie - vrátila do televize s dotvořeným konceptem. Díky zážitkům ze svého skutečného života, když vyrůstala jako nejmladší v rodině o třech dětech, napadla Connie přesná podoba jejího nápadu: spojení tří sester do role čarodějek by přineslo zcela nový pohled a další příběhy do budoucna. Původně měly tři sestry Halliwellovy žít v Bostonu v Massachusetts, které leží poblíž nechvalně známého Salemu, místu, kde v 16. století probíhaly soudy
Koncem roku 1997 byl seriál, kterému se vytvořilo stovky internetových stránek, který inspiroval tisíce debat a dokázal udržet miliony diváků každý týden u televize, jenom naděje šéfů televize WB. Po úspěchu "ženy, která nakopávala zadky ve světě magie a kouzel" Buffy: Přemožitelka upírů, hledala televize seriál, který by sjednotil myšlenku upířího dramatu a čarodějnictví. Ačkoliv byla původně v kancelářích WB scénáristka Constance M. Burge (scénáristka seriálu Savannah) pro zcela jiný projekt, dostala nápad a šla domů vymyslet příběh.
Po důkladném prozkoumání čarodějnictví a magie k přípravě svého příběhu, se Constance - často zvaná Connie - vrátila do televize s dotvořeným konceptem. Díky zážitkům ze svého skutečného života, když vyrůstala jako nejmladší v rodině o třech dětech, napadla Connie přesná podoba jejího nápadu: spojení tří sester do role čarodějek by přineslo zcela nový pohled a další příběhy do budoucna. Původně měly tři sestry Halliwellovy žít v Bostonu v Massachusetts, které leží poblíž nechvalně známého Salemu, místu, kde v 16. století probíhaly soudy s čarodějnicemi. Ačkoliv pak Connie děj přenesla do San Francisca ve slunné Californii, nápad se třemi sestrami setrval.
Pozadí pro postavy si Connie už rozvrhnula: "Určitě jsem měla nápad, že nejstarší sestra je velmi cílevědomá a úspěšná. Prostřední sestra má sklon fungovat jako prostředník mezi starší a mladší sestrou, a proto je i zábavná. A pak ta nejmladší, která je vždy v nesnázích nebo dělá něco, čímž se dostává do sporu se staršími sestrami." Když se rozhodla o charakterech Prue, Piper a Phoebe, nastal čas vymyslet jejich schopnosti. Pro Constance i to bylo lehké. "S Prue to bylo hodně o její mysli a rozumu. Cítila jsem, že by měla mít moc spojenou s myslí, a proto jsem jí dala telekinezi. Prostřední sestra má neustále problémy s časem, protože je zaneprázdněná s ostatními. Myslela jsem, že by pro ní mohla být dobrá schopnost zmrazovat čas. A úrptpže ta nejmladší neměla žádnou představu o budoucnosti a žila jen přítomností, pomyslela jsem si, že by bylo fajn dát jí schK tomu ještě připojit přítele z vysoké školy, který slouží u policie, a historii rodinného klanu Halliwellových, a máte složení seriálu. Když byly poprvé představeny televizi, 'Čarodějky' měly půl hodiny dlouho prezentaci. S úmyslem dotvořit koncept a pomoct "uhladit" seriál, WB přivedla Brada Kerna na pomoc Connie s produkcí a psaním. Vymyslely se nové nápady a obsazení pro úvodní díl bylo hotovo. Televizní herečky Shannen Doherty a Holly Marie Combs, která každá měla svůj seriál ('Beverly Hills,90210' a 'Picket Fences') se staly hlavními aktérkami stejně jako poměrně neznámá herečka Lori Rom v roli nejmladší Phoebe. Ta však na poslední chvíli ze seriálu odešla, a tak byla nahrazena jinou televizní hvězdou, a to Alyssou Milano z 'Who's the Boss?'.
Po vyřčení kouzla z Knihy stínů se probudilo skryté pouto mezi sestrami, které přešlo z předků na předky Halliwellovic rodiny. Narodily se na svět jako čarodějky a žily život jako normální ženy, ale proroctví jejich život změnilo: ačkoliv jsou smrtelné, jsou tyto sestry nositelky odkazu z dávných časů. Jako ty nejmocnější čarodějnice, které svět kdy znal, mají povinnost bránit silám zla a chránit nevinné. Společně jsou Čarodějky.
s čarodějnicemi. Ačkoliv pak Connie děj přenesla do San Franci
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama